EX-YU ЕСТРАДА

ЕСТРАДАТА НЕМА ВИДЕНО ВАКОВ БАКШИШ : Жена од султана не може да го држе микрофон од банкноти! Ја зепеа и една од најубавите Македонски песни (ВИДЕО)

today17/02/2022 4

Background
share close

Пејачката Тијана Милентијевиќ и пееше на уво, а младите ја опсипуваа со банкноти. Пејачката Тијана Милентијевиќ, која поради својата песна, која стана хит со неверојатна брзина, го доби прекарот „Жена на султана“, на еден настап собра грст пари. Тијана не можела да го држи микрофонот од толку банкноти колку што имала во рацете, а на социјалните мрежи се појавиле снимки од настапот. На видеата се гледа како Тијана пее на уши на некои момчиња, а тие не зажалиле за парите, па ја опсипувале со банкноти. Пејачката во раце држела само евра, но не се знае за која сума станува збор. Она што е сигурно е дека речиси и да нема таков бакшиш во нечии раце. Тијана во една прилика проговорила за бакшишот кој го добила, па открила дека тоа не е се за неа. “Би било убаво сите пари да отидат кај нас. Не е баш онака како што луѓето гледаат и мислат. Ние сите пејачи доаѓаме да пееме за сумата што беше договорена порано. Се зависи од договорот и секогаш е различно Домаќините ни даваат бакшиш, всушност ни ги даваат парите за кои дојдовме да работиме и ги договоривме за тој ден.Народот мисли дека добиваме авиони и камиони на ромски забави, всушност тоа воопшто не е така. тоа е тоа“, рече еднаш Тијана.

@user7134042950710 #fyp #fypシ #fypage #party #balkan #balkantiktok #tijanaem #club #fun #drinking @Tijana Milentijević ♬ Originalton – user7134042950710

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Причината не е моменталната состојба, уште пострашно за нацијата: Неизвесно е дали украинската пејачка ќе настапи на Евровизија

Нејзината шанса да се натпреварува на Евросонг е ставена на чекање. 28-годишната Украинка Алина Паш вели дека е подготвена да ја претставува својата земја на овогодинешната Евровизија во мај, откако победи на телевизискиот натпревар во саботата. Но, национална телевизија на Украина UA: PBC го суспендираше договорот таа да биде претставник на земјата на Евросонг, објави „Би-би-си“. Властите го истражуваат нејзиното патување на Крим во 2015 година, област над која Русија […]

today16/02/2022 2

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%