EX-YU ЕСТРАДА

Емотивни видеа: Млад Кинез, уличен изведувач ги пее песните од Тоше Проески

today30/11/2021 20

Background
share close

Уличниот изведувач, на Инстаграм потпишан како „Wang Xiao Chong“, среде Пекинг ги пее и свири на гитара песните на нашиот Тоше Проески. Под неговите објави со српските песни од легендарната музичка ѕвезда се редат поздрави и пофали од голем број Македонци, благодарни што уметноста на непрежалениот Тоше се слуша и слави на далеку, дури на другиот континент, години по смртта на талентираниот пејач.

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 王小虫 (@wang_xiao_chong)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 王小虫 (@wang_xiao_chong)

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Кинез среде улица во Пекинг пее песни од Тоше Проески – овие видеа ќе ви го згреат срцето и ќе ве направат горди (ВИДЕО)

На социјалната мрежа се појави видео на кое се гледа како уличен музичар од Кина го пее хит од македонската музичка ѕвезда Тоше Проески. „Još uvijek sanjam da smo zajedno“ е песната на Проески која беше испеана од овој музичар. Погледнете: View this post on Instagram A post shared by 王小虫 (@wang_xiao_chong) Станува збор за извесен уличен пејач кој на Инстаграм е потпишан како Wang Xiao Chong кој среде Пекинг […]

today30/11/2021

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%