EX-YU ЕСТРАДА

Е-PLAY ЈА СНИМИ ПЕСНАТА „ХОТЕЛ ЈУГОСЛАВИЈА“ СО БАЈАГА!

today11/22/2021 26

Background
share close

Нешто ново! Дует Е-Play и Бајага! Станува збор за песната „Хотел Југославија“ која е снимена во продукција на РТС.

Оваа љубовна песна го носи името на местото на потекло – познатиот белградски хотел Југославија, каде што E-Play има простории за проби.

Пејачката и басист на бендот Е-Play, Маја Цветковиќ по повод оваа интересна соработка изјави:
„Искрено, многу е убаво да се види Бајага на лице место како пишува стихови, колку се грижи за текстот, како составува рими и колку е важен неговиот вокал во песната. Сите го знаеме талентот што го поседува, додека веселата енергија која тој ја има е неверојатна, па така да јас сум таа што повеќе уживаше во целиот процес“, рече Цветковиќ.

Спотот „Хотел Југославија“ го направи Вук Протиќ.

Written by: KissFM

Rate it

Previous post

Естрада

Последната песна на Мерима Његомир објавена е ден пред нејзината смрт

Новата песна “Љубoвта трае“ која Мерима Његомир ја снимила со групата “Легенде“ објавена е на 19. ноември на Јутјуб каналот “РТС Забава – Официјален канал“ – Многу не радува оваа соработка, и со големо внимание се договаравме бидејќи Мерима е докажана музичка легенда и голем познавач. Верувам дека на публиката песната “Љубовта трае“ ќе и се допадне, онолку колку и на нас, како искусни музичари – рекол по повод дуетот […]

today11/21/2021 12

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СЛУШАЈТЕ ГО РАДИО KISS FM ПРЕКУ ВАШАТА ОМИЛЕНА АПЛИКАЦИЈА

0%