EX-YU ЕСТРАДА

Душко Тошиќ во тешка здравствена состојба, нова драма по драмата со Карлеуша

today13/01/2022

Background
share close

Српскиот фудбалер и сопруг на Јелена Карлеуша, Душко Тошиќ е со влошена здравствена состојба, пренесуваат српските медиуми. Нему му бил дијагностициран ковид-19, по што развил и тешко воспаление на градите. Засега не е познато дали е хоспитализиран. На Божик неговата сопруга го пријави за семејно насилство откако, како што тврди таа, ја нападнал за време на фамилијарниот ручек. На Тошик му е изречена забрана за приближување на Јелена од 30 дена.

The post Душко Тошиќ во тешка здравствена состојба, нова драма по драмата со Карлеуша appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Петар Грашо ќе стане татко, го очекува првото дете со Хана

Петар Грашо и Хана Хуљиќ ќе запливаат во родителските води. Идната мајка ја потврдила среќната вест за „Јутарњи лист“: „Информацијата е точна, среќни сме и возбудени, но ништо друго не би коментирала, би сакала некои работи да останат наша приватност“. Хрватските медиуми откриваат дека Хана е во 12-та недела од бременоста и дека ќе се породи налето. 45-годишниот пејач и 31-годишната музичарка и артистка се едни од најпопуларните парови на […]

today13/01/2022 3

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%