EX-YU ЕСТРАДА

Душко повеќе не се гледа како дел од нашето семејство: Се разведува Карлеуша по 14 години брак

today18/07/2022 6

Background
share close

Српскиот фудбалер Душко Тошиќ и пејачката Јелена Карлеуша се разведуваат по четиринаесет години брак. Познатата пејачка оваа информација ја објави на нејзиниот Инстаграм профил. Јас и Душко се договоривме да го прекинеме нашиот брак со заедничка согласност по 14 години. За жал, Душко повеќе не се гледа себеси како дел од нашето семејство. Техничките правни работи ќе се решаваат со договор во наредниот период. За овој тежок период за нашето семејство и децата, нема да барам разбирање од медиумите бидејќи е залудно. Не очекувам човечност или разбирање од јавноста… па ајде, напиша Карлеуша.

The post Душко повеќе не се гледа како дел од нашето семејство: Се разведува Карлеуша по 14 години брак appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Погледнете во каков рај ќе живее Јелена по разводот од Душко

Јелена Карлеуша по 14 години брак се разведе од Душко Тошиќ. Пејачката на Инстаграм објави дека таа и Душко се договориле старателството за ќерките. Јелена ќе живее со своите деца во луксузна вила на Дедиње која ја реновирала по свој вкус, а сега изгледа како домови на холивудски ѕвезди. Вилата претходно му припаѓала на Драган Стојковиќ Пикси, од кого ја купиле во 2018 година за 2,5 милиони евра. „Оваа куќа […]

today18/07/2022 3

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%