EX-YU ЕСТРАДА

Душа Бакшиш „Уште една боемска балада од Дац и Александар Митевски !

today11/22/2021 46

Background
share close

Популарниот двоец, Дац и Александар Митевски, ги почестија своите фанови со уште една песна за душа. Тие на социјалните мрежи и на својот јутјуб-канал ја промовираа новата боемска балада „Душа бакшиш“.

Инаку, станува збор за авторска песна во која ќе уживаат сите генерации и секако, проследена со интересна видео приказна , како што само тие двајцата умеат да ја раскажат.

Според зборовите на Дац и Александар, оваа балада е продолжение на приказната на хитот „Уште ми фалиш“, која ја отпеаја на „Макфест“ пред две години, која веднаш влезе во срцето на публиката во земјава и пошироко.

Written by: KissFM

Rate it

Previous post

Естрада

Најголемите хитови на „Вајтснејк“ на 12 јули на стадионот на АРМ во Скопје

Голем и последен концерт на „Whitesnake“ кој ќе се случи на 12-ти јули 2022 година, на стадионот на АРМ, со почеток од 21 часот. Иако сите албуми им се врвни, а концертите енергични и спектакуларни, фронтменот на бендот David Coverdale одлучи во 2022 година да стави крај на WHITESNAKE. Харизматичниот рокер, кој воедно е еден од најдобрите рокенрол пејачи на светот на сите времиња- Coverdale, заедно со Whitesnake, пред македонската […]

today11/22/2021 2

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СЛУШАЈТЕ ГО РАДИО KISS FM ПРЕКУ ВАШАТА ОМИЛЕНА АПЛИКАЦИЈА

0%