EX-YU ЕСТРАДА

Дојде божиќната магија: Прекрасна песна и спот од Ед Ширан и Елтон Џон (ВИДЕО)

today03/12/2021

Background
share close

Ед Ширан и Елтон Џон ја донесоа божиќната и новогодишна магија. Песната симболично се вика „Merry Christmas“, а видеото е налик на божиќните филмови кои се актуелни. -Минатиот Божиќ добив повик од мојот пријател Елтон Џон. Ми рече дека треба да направиме божиќна песна, а јас му одговорив: “Да, можеби во 2022 година“. Но, всушност рефернот го напишав истиот тој ден, откри Ед Ширан.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Веднаш по погребот, Ана Бекута реши да се повлече од јавноста

Пејачката Ана Бекута, се огласи по смртта на нејзиниот партнер Милутин Мрка Мркоњиќ и преку соопштение откри дека се повлекува од јавност. -Почитувана српска јавност, драги пријатели и колеги, моја сакана публико. Ви благодарам на целата поддршка која ми ја пруживте во овие најтешките денови од мојот живот. Ви благодарам за секоја порака, секоја повик и сочувство кои ги примив откако не напушти Милутин. Посебно се заблагодарувам на Институтот за […]

today03/12/2021 20

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%