EX-YU ЕСТРАДА

Дино Раѓа: Зошто ви е жал за Даниела? Таа го остави

today25/02/2022

Background
share close

За свадбата на Хана Хуљиќ (31) и Петaр Грашо (45) регионот зборува цел викенд. Гостите сега на социјалните мрежи споделуваат фотографии од свадбата, а еден од нив е и кумот на Грашо, легендарниот хрватски кошаркар Дино Раѓа (54), кој на Инстаграм објави серија фотографии од забавата. Веднаш почнаа да се редат честитки во коментарите, но се разви и расправа за Даниела Мартиновиќ (50) со која Грашо беше 25 години, а раскинаа лани. image

Најмногу ми е жал за кутрата Даниела, вели еден коментар, а Дино спремно одговора: Зошто ви е жал Даниела? Таа го остави.

View this post on Instagram

A post shared by Dino Rađa (@dinoradja_official)

The post Дино Раѓа: Зошто ви е жал за Даниела? Таа го остави appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Скромно тортиче на свадбата на Грашо

На социјалните мрежи кружи фотографија на венчавската на Петар Грашо и Хана на кој тој стои покрај торта, која изгледа сосем обично. Тортата изгледала многу скромно и едноставно, но најверојатно тоа е така бидејќи и тие двајцата како личности се едноставни и не сакаат гламур. The post Скромно тортиче на свадбата на Грашо appeared first on Република.

today25/02/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%