EX-YU ЕСТРАДА

Дино Мерлин проговори за тешката болест: Бев како билка, животот и смртта ми беа исти

today25/02/2022 14

Background
share close

Пејачот Дино Мерлин откри детали од својот живот и едвај ги задржува солзите кога ќе се сети на тие моменти. Тој се бореше со тешка депресија и дека тогаш мислел дека на се му дошло крајот.

Бев тешко болен во еден момент од животот. Имав една тешка депресија, никому не би го посакал тоа. Тоа се манифестираше на таков начин што не бев за ништо. Воопшто ништо не ме интересираше, животот и смртта ми беа исти, јас бев само растение. Тоа беше периодот кога сакав да ја напуштам музиката и се ми падна на памет во тој момент – изјави пејачот

 

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

На 23 години ненадејно почина позната балканска тиктокерка

Во Загреб, на 23 годишна возраст, ненадејно почина млада популарна тиктокерка од Пожега, Дијана Де Марко. Причината за смртта не е позната. Дијана на социјалната мрежа „ТикТок“ ја следеа повеќе од 120 илјади следбеници и секојдневно ги развеселуваше со своите објави од различен тип – за пеење, шминкање, однесување пред огледало… Шармантната девојка одела во Католичката гимназија во Пожега, а потоа се преселила во Загреб. Извесно време била во врска […]

today25/02/2022 23

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%