EX-YU ЕСТРАДА

Дарко Лазиќ уапсен: Возел пијан и со кокаин

today01/05/2022 1

Background
share close

Пејачот Дарко Лазиќ е уапсен утрово во Нов Белград. Тој е приведен откако сообраќајната полиција открила прекршок когавозило пресретнувач на полицијта околу 16 часот го запрела на автопатот во Нов Белград, пишува Курир,рс. Дарко возел автомобил голф со 117 километри на час на место каде максималната дозволена е 80 километри на час. Му биле измерени 0,91 промили алкохол во организмот а бил и позитивен на кокаин.

The post Дарко Лазиќ уапсен: Возел пијан и со кокаин appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

На 27 април Бетмен Велит стана татко по втор пат

Поранешната уредничка на утринската програма на ТВ Алфа на свет го донесе своето второ дете, а убавата вест на социјалните мрежи ја сподели нејзиниот сопруг, Богдан Илиевски (Бетмен Велит). Се роди синко 🙂 Пијте по една од мене!, напиша гордиот татко. Анастасија и Богдан веќе ја имаат двегодишната Дениција.The post На 27 април Бетмен Велит стана татко по втор пат appeared first on Република.

today01/05/2022 1

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%