EX-YU ЕСТРАДА

Цеца се потсети на најтажниот ден: Врискав додека му ја вадев крв на Аркан од устата

today22/01/2022 13

Background
share close

Смртта на Жељко Ражнатовиќ Аркан и денеска ја интригира јавноста, а неговата сопруга Светлана Цеца Ражнатовиќ долго време не зборуваше за неговата смрт. Во сабота се навршуваат 22 години од смртта на Жељко Ражнатовиќ Аркан (48), кој беше убиен од поранешниот полицаец Добросав Гавриќ во хотелот Интерконтинентал. Цеца се потсети на кобниот ден кога бил убиен нејзиниот сопруг.

По пристигнувањето во хотелот, сите отидовме во бутикот „Ла Франс“, а половина час подоцна Жељко излезе да го најде пријателот Манда. Повремено, јас и сестра ми ги обиколувавме моите бутици и поминувавме покрај сепарето во кој седеше Жељко со Манда и Гариќ. Во еден момент до него седеше Бранко Јевтовиќ Јорга, а следниот пат кога дојдов јас го немаше. Седев малку до сопругот и отидов во „Ла Франс“ – изјавила Цеца на суд во 2000 година.

Во еден момент во бутикот налета Звонко Матеовиќ, барајќи од мене да му дадам пиштол бидејќи тој ги испукал сите проектили од оружјето. Му го дадов мојот „валтер“, но тој не испука ниту еден куршум. Некои жени ми забранија да излезам од бутикот, а Звонко врескаше: „Командантот е убиен“. Собрав сили и истрчав кај маж ми. Гариќ беше на подот, Жељко крвареше, јас пробав со реанимација. Видов дека Манда е мртов на лице место. Врескав некој да повика брза помош, додека на Жељко му вадев крв од устата – вели Цеца.

The post Цеца се потсети на најтажниот ден: Врискав додека му ја вадев крв на Аркан од устата appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%