EX-YU ЕСТРАДА

„Чаир стана досадно место“: Владо Јаневски се пресели во Гевгелија

today05/01/2022 4

Background
share close

Најголемата македонска звезда Владо Јаневски има нова дестинација. Тој за македонските телевизии откри дека Чаир по кој беше познат го заменил со Гевгелија каде од неодамна живее. Не е позната причината зошто тоа го сторил но вели дека му одговора мирниот живот на југот на Македонија каде има стан и оти често може да се забележи на гевелиските улици и оти локалните жители му ја почитуваат приватноста.

The post „Чаир стана досадно место“: Владо Јаневски се пресели во Гевгелија appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Oва е вистинскиот доктор на пејачот: Тома доаѓаше во болница кога сака, си заминуваше кога сака

Покрај главниот лик најголем интерес во филмот „Тома“ имаше за неговиот доктор кој секаде одеше со него и станаа добри пријатели. Некои делови во филмот се додадени, но некои се вистинити. Докторот кој го лечел Здравковиќ се викал Дејан Елаковиќ од Клиниката за урологија.Тој вели дека добро го познавал Тома и дека музиката му била се во животот. Го сакаше тој живот, ја сакаше музиката. На почетокот не знаев кој […]

today05/01/2022 1

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%