EX-YU ЕСТРАДА

Бугарската пејачка Андреа покриена само со украинското знаме

today12/03/2022 4

Background
share close

Бугарската фолкерка Андреа редовно ги радува своите фанови со оригинални фотографии, но овој пат успеа да ги остави без здив и да испрати порака за мир. Таа има над 400.000 верни следбеници на Инстаграм кои ја следат секој нејзин чекор. Се чини дека подобро и оди како фотомодел отколку како пејачка … Овој пат таа позираше на кревет гола, но покриена со украинското знаме. Таа остави и моќна порака:

– Јас сум Украина. Во најлошото време, Европа и светот повторно се соочуваат со грдото лице на војната. Кој ќе го спречи овој братоубиствен масакр во Украина? Ние луѓето не сме пиони на шаховската табла на политичарите. Ниту, пак, негуваме за да бидеме скршени од бомби и тенкови кога ќе дојде време. Ние не сме пиони со кои можете да се забавувате – напиша Андреа.

The post Бугарската пејачка Андреа покриена само со украинското знаме appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Целта се најмалку 30 милиони долари: Mила Кунис повика на донации за Украина, потсети дека е родена и израснала таму

Холивудските актери и сопружници Мила Кунис и Ештон Качер почнаа кампања за собирање парични средства на страницата „GoFundMe“ за Украинците погодени од последиците од руската инвазија. Додека сме сведоци на храброста на Украинците, сведоци сме и на незамисливиот товар на оние кои решија да отидат на безбедно. Ова прибирање средства ќе биде помош за бегалците, вели двојката во видеото на Инстаграм. Првичната намера на Ештон и Мила е да соберат […]

today12/03/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%