EX-YU ЕСТРАДА

Брена и Мадона се комшивки

today18/07/2022 19

Background
share close

Пејачката Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ во текот на кариерата стекнаа големо богатство. Од заработените пари, брачната двојка низ годините инвестираше во недвижнини, па изградија вистинска империја. Брена и Боба со синот Виктор со години живеат во луксузна куќа на Бежаниска Коса, која изгледа како бајка, но освен неа поседуваат уште неколку имоти, автомобили и луксузна јахта.Цената на јахтата е неверојатни 6.000.000 евра. Боба и пејачката поседуваат и куќа во Мајами, каде сосетка им е кралицата на поп музиката Мадона. Брена призна дека неколку пати налетала на пејачката, но тие не разговарале.

– Ја сретнав Мадона во Монте Карло во лифтот и видов мала жена која личеше на неа. Беше со обезбедување, имаше наочари, жената тргна на џогирање. Велам „погледни ја оваа жена, тоа е истата Мадона“ и на крајот сфатив дека тоа е таа – рекла тогаш Брена.

Куќата вреди повеќе од 900.000 евра, има над 400 метри квадратни и се наоѓа веднаш на самиот брег.

The post Брена и Мадона се комшивки appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%