EX-YU ЕСТРАДА

Бред Пит наполни 58 години

today20/12/2021 19

Background
share close

Бред Пит наполни 58 години и изгледа подобро од било кога. За прославата на својот роденден се одлучи тоа да е „тивок“ настан, без „посебни планови“ имајќи ја превид пандемијата на Ковид. Актерот од „Fight Club“ оваа година заврши со снимањето на два филма – „Изгубениот град“ и „Bullet Train“. Но, Пит е вклучен и во битка за старателство уште од 2016 година со неговата поранешна сопруга Анџелина Џоли за нивните деца, кои дел се’ уште се малолетни. Поранешниот пар ги дели Медокс (20), Пакс (18), Захара (16), Шајло (15) и близнаците Вивиен и Нокс (13).

The post Бред Пит наполни 58 години appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Еве кој дојде: Короната го намали бројот на гости кај Цеца на Св.Никола

Цеца традиционално ја прослави славата Св.Никола во својот дом. Оваа година е разично што поради короната таа ги повика само најблиските. Тука беше момчето Богдан, ќерката Анастасија со момчето, сестрата и зетот со децата, како и сестрата на нејзината снаа. Од пријателите дојде само Саша Матиќ со сопругата. Главен домаќин беше Вељко кој ги пречекуваше гостите и наздравувашеThe post Еве кој дојде: Короната го намали бројот на гости кај Цеца […]

today20/12/2021 8

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%