EX-YU ЕСТРАДА

БРАВО ДЕЧКИ: Одличен настап на нашите претставници, Македонија е горда на вас! (ВИДЕО)

today19/12/2021 144

Background
share close

Кристина, Анастасија, Миха и Филип од „Дајте музика“ имаа одличен настап на овогодишната детска Евровизија во Париз со песната „Green Forces“. Браво дечки, Македонија е горда на вас! Погледнете го нивниот настап.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Видео од настапот на тинејџерите од Дајте Музика на детска Евровизија – блескаа на сцената

Децата од „Дајте музика“ имаа одличен настап на Јуниор Евросонг. Насмеани лица, расположени, со одличен звук - Македонија звучеше одлично. За оние кои го припуштија настапот, уживајте во настапот! https://www.youtube.com/watch?v=bsHPzngVq04The post Видео од настапот на тинејџерите од Дајте Музика на детска Евровизија – блескаа на сцената appeared first on Република.

today19/12/2021 8

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%