EX-YU ЕСТРАДА

Бранко Коцкица, јунакот на децата од осумдесеттите со нож влезе во Собрание

today10/11/2021 1

Background
share close

Членот на градското собрание на Белград, Бранко Милиќевиќ, попознат како Бранко Коцкица, денеска се обиде да внесе нож во собраниската сала, каде што се одржуваше седницата на Градското собрание.Тој беше јунак на децата од осумдесетите кои израснаа со неговата емисија. Ножот е пронајден откако Миличевиќ при влегувањето во зградата ги активирал детекторите за метал, пишуваат српските медиуми. Миличевиќ со себе имал швајцарски армиски нож и рекол дека при влегувањето во зградата заборавил да го остави кај обезбедувањето. Ножот веднаш му бил одземен, а обезбедувањето му го вратило дури на крајот на седницата

The post Бранко Коцкица, јунакот на децата од осумдесеттите со нож влезе во Собрание appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

„Ваков таков“-нова песна на ДНК во соработка со Young Dadi

„Ваков таков“ е најновото музичко парче кое излегува од работилницата на ДНК. Темата е всушност соработка на Панчо и Андреј со Young Dadi, трап артист чие време допрва доаѓа. https://www.youtube.com/watch?v=a7ob1uoWx_U Текстот на песната е со потписот на Панчо и Young Dadi, додека музиката е заедничко дело на Панчо, Лазе и Борис Какуринов од Дупер. Зад аранжманот стои Лазар Цветкоски со мала помош од Борис, во чие LCV студио и е […]

today09/11/2021

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%