EX-YU ЕСТРАДА

Бени: Нора ја плати цената што сакав да бидам градоначалник

today25/02/2022

Background
share close

Во интервјуто за естрадниот магазин „Бекстејџ", Бени Шаќири без да штеди зборови раскажува за она што му му беше во фокус изминативе месеци, политиката, за тоа дека цената на обидот да стане прв човек на главниот град ја платила сестра му Нора. Се потсетува на вредностите кои ги научил од покојниот татко, познатиот новинар и уредник во МРТ, Хисен Шаќири, со кој не бил близок но неизмерно го сака и почитува. https://youtu.be/pSMG1TaWX58

The post Бени: Нора ја плати цената што сакав да бидам градоначалник appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Дино Мерлин проговори за тешката болест: Бев како билка, животот и смртта ми беа исти

Пејачот Дино Мерлин откри детали од својот живот и едвај ги задржува солзите кога ќе се сети на тие моменти. Тој се бореше со тешка депресија и дека тогаш мислел дека на се му дошло крајот. Бев тешко болен во еден момент од животот. Имав една тешка депресија, никому не би го посакал тоа. Тоа се манифестираше на таков начин што не бев за ништо. Воопшто ништо не ме интересираше, […]

today25/02/2022 14

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%