EX-YU ЕСТРАДА

Aна Бекута го сонувала погребот на Мркоњиќ

today29/11/2021

Background
share close

Долгогодишна партнерка на Милутин Мркоњиќ Ана Бекута пред два месеци им се пожалила на колегите на снимањето на „Ѕвезда Гранда“ дека ја сонувала смртта на Мрка на почетокот на октомври, па со денови била без памет. Таа дури точно опишала за неговиот погреб. Еден месец по кошмарот на Бекута, состојбата на Милутин се влошила, а Ана се трудела да биде силна иако се плашела од најлошото.

Се исплашив затоа што никогаш не сонував такви соништа, но Милутин ми рече во болница дека сум параноичен, па се смеевме-раскажа Ана пред неколку недели.

The post Aна Бекута го сонувала погребот на Мркоњиќ appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

„Фала љубави“: Оваа песна Ана Бекута му ја посвети на Мркоњиќ

Ана Бекута и Милутин Мркоњиќ ги врзуваше долгогодишна љубов. Политичарот ја остави сопругата од која никогаш не се развел а пак Ана никогаш не била мажена но има еден син. Ана и Милутин живееја заедно а пејачката пред неколки години му посвети и песна наречена „Хвала љубови“. https://www.youtube.com/watch?v=qp_VHzFxBFw Никнува цвет од камен а не му беше намера и една љубов со непознато потекло во срцето однекаде се затекна. Од сто […]

today28/11/2021

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%