EX-YU ЕСТРАДА

Американски рапер избоден со нож на фестивал во Лос Анџелес

today20/12/2021 7

Background
share close

Американскиот рапер Дрејко Рулер, бил избоден со нож на музичкиот фестивал Оnce Upon a Time in Los Angeles, пишуваат медиумите. Дрејко, чие вистинско име е Дарен Калдвел, бил нападнат зад бината и во критична состојба е префрлен во локална болница. По нападот, организаторите на фестивалот го откажаа настанот на кој требаше да пеат и Снуп Дог, Фифти Сент и Ајс Кјуб. Полицијата во Лос Анџелес до сега не го идентификувала напаѓачот, но „Л.А тајмс“ пишува дека Дрејко бил нападнат од група луѓе и дека е тешко повреден.

The post Американски рапер избоден со нож на фестивал во Лос Анџелес appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Убиен познат рапер, го нападнала група мажи зад сцената

Раперот „Drakeo The Ruler“ бил избоден со нож за време на одржувањето на музичкиот фестивал „Once Upon A Time In LA“. Тој беше пренесен во болница, каде подлегна на повредите, а организаторите го откажаа настанот. Дрејкео беше избоден со нож во вратот зад бината нешто пред 21 часот по локално време и беше пренесен во локална болница во критична состојба, објави на Твитер новинарот на „People“, Томас Миер. Раперот, чие […]

today20/12/2021 11

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%