EX-YU ЕСТРАДА

Актерката по која се трагаше пет дена пронајдена во безживотна состојба

today25/02/2022 2

Background
share close

Американската актерка Линдзи Перлман (43) беше пронајдена мртва во петокот во Лос Анџелес, неколку дена откако беше пријавено нејзиното исчезнување. Таа беше позната по нејзините улоги во телевизиските серии Чикаго Правда и Империја.

– Денеска, околу 8:30 часот, полициски службеници во областа на Холивуд се одзваа на повикот за истрага за смртните случаи на авенијата Френклин и авенијата Северна Сиера Бонита. Судскиот совет во Лос Анџелес потврди дека се работи за Линда Ерин Перлман – се наведува во соопштението на локалната полиција, а како што пренесува Си-Ен-Ен, причината за смртта не е позната.

The post Актерката по која се трагаше пет дена пронајдена во безживотна состојба appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Петар веќе не е ерген, Хана е веќе госпоѓа Грашо

Хана Хуљиќ и Петар Грашо заблескаа пред црквата Св. Доминика во Сплит каде го кажаа судбоносното „да“. Церемонијата за која се зборува со денови започна во 19 часот, а во црквата пристигнаа и родителите на младенците Вјекослав и Тончи Хуљиќ и Зоран и Сњежана Грашо. Како што веќе беше напишано, нив треба да ги венча нивниот омилен сплитски свештеник, отец Јозо Чирко, кој е на чело на парохијата Св. Доминика. […]

today25/02/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%