EX-YU ЕСТРАДА

Аца Лукас: Oливера Ковачевиќ е „офуцана“ плејбој зајачица

today12/03/2022

Background
share close

Не стивнува конфликтот меѓу фолкерот Аце Лукас и Оливера Ковачевиќ, главната уредничка на Забавната програма на РТС. https://republika.mk/scena/estrada/prodolzuva-vojnata-pomegju-urednichkata-na-rts-i-aca-lukas-nie-ne-sme-ustanova-za-resocijalizacija-na-poraneshni-zatvorenici/ Нејзината изјава во гостувањето во утринската програма кога рече дека тие не се институција за ресоцијализација на затвореници која се однесуваше на Лукас, шокираше многумина, а фолкерот не и остана должен, па брутално одговори на нејзините јавни провокации.

Немам што повеќе да дискутирам со „офуцана“ плејбој зајачица… Имам многу попаметни и поубави работи . Мојата кариера е многу поголема од оваа секташка. Таа ќе има многу работа многу во наредните денови да објасни на цела нација…Кражбата на илјадници и илјадници текстуални гласови кои требаше да одат во хуманитарни цели…Не сакам да се борам со таа изветвена анемична баба… Едвај чекам да ја видам на суд, едвај чекам да ја видам таа тужба што ја испрати, за да и донесам сведоци кои ќе зборуваат за нејзината долгогодишна корупција на функцијата што ја има, но не за долго.

The post Аца Лукас: Oливера Ковачевиќ е „офуцана“ плејбој зајачица appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Vogue, GQ и Vanity Fair ги прекинаa своите издавачки операции во Русија

Конде Наст, издавачот на Vogue, GQ и Vanity Fair, ги прекина своите издавачки операции во Русија. Роџер Линч, главниот извршен директор на компанијата, во меморандум испратен во вторникот до глобалниот персонал на Condé Nast рече дека неодамнешните закони за цензура донесени од руската влада го оневозможиле компанијата да работи на пазар. За таа цел, решивме да ги прекинеме сите наши издавачки операции со Condé Nast Russia во овој момент, рече […]

today12/03/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%