EX-YU ЕСТРАДА

Аца Лукас ја испеа песната за првиот танц на синот, продолжи со „Волиш ли ме“ и самиот да си лепи евра на чело

today12/03/2022 3

Background
share close

Аца Лукас денеска го жени синот Лазар, а како што пишуваат српските медиуми, пејачот е најрасположен на свадбената веселба. Тој ја испеал и првата песна на свадбата „Има ли наде за нас“, на која младенците го изиграле свадбениот танц. Потоа, на задоволство на пристутните, продолжил со неговиот хит „Волиш ли ме“, по што извадил купче со евра за да ја кити музиката, а и самиот себе. На свадбата запеа и Саша Матич, а се очекува веселбата да трае до раните утриснките часови, а на неа да се изнаредат колегите на Лукас.

The post Аца Лукас ја испеа песната за првиот танц на синот, продолжи со „Волиш ли ме“ и самиот да си лепи евра на чело appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Лукас: Само тројца од естрадата поканив, Сале ми дојде…

Како што и се очекуваше, главен на свадбата на синот Лазар е татко му Аца Лукас. На прославата во ресторан во главниот град меѓу познатите се појавиле и Саша Матиќ и неговата сопруга. Во еден момент Лукас им се обратил на гостите и открил кога поканил колега да му ја зголеми семејната прослава. Поканив само тројца. Ми дојде Сале. Ќе дојде Цеца, малку доцна. А третиот е Ацо Пејовиќ, кој […]

today12/03/2022 1

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%