EX-YU ЕСТРАДА

25. „Златна Бубамара на популарноста“ под мотото „Да живнеме!“ на 12 мај во aрена „Борис Трајковски

today01/05/2022 71

Background
share close

Годинава манифестацијата „Златна бубамара на популарноста“ ќе се има јубилејно 25-то издание на 12 мај во Арената „Борис Трајковски“.

Ви го испраќаме и првиот проглас од овогодишната манифестација: Дојдете да живнеме !!!! Почитувани љубители на добра забава, нормални цнеи и евтина тарифа на струја, цените скокнаа, платите останаа исти, само Златна Бубамара ви порачува – Дојдете да живнеме!!! Поо се што поминавме конечно доаѓаат и убави времиња – да се развеселиме, да запаееме и да се насмееме – (сега) конечно можеме да живнеме! Доаѓа настанот што го чекаме две години. 25. јубилејно издание на „Златна Бубамара на попларноста“. На 12 мај во арената „Борис Трајковски“ Дојдоа и такви убави времиња кога полесно се доаѓа до две карти за Златна бубамара отколку до две шишиња зејтин Наместо да кивнеме-време е да живнеме, порачаа организаторите.

The post 25. „Златна Бубамара на популарноста“ под мотото „Да живнеме!“ на 12 мај во aрена „Борис Трајковски appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Игор Џамбазов, Фолтин, Last Expedition, Суперхикс, ЗЏМ Биг Бенд … од 4-8 мај на „ВинкоСкоп“

Уживање во вкусовите на македонска традиционална храна, многу музика, базар на ракотворби и арт перформанс, ќе понуди годинашниот „ВиноСкоп" што ќе се одржува од 4 до 8 мај на плоштадот „Македонија" во Скопје. Игор Џамбазов, Фолтин, Last Expedition, DNK Unplugged, Фиц Студени Нозе, Суперхикс, Мики Јовановски – Џафер, DJ Goce SAF и ЗЏМ Биг Бенд, се само дел од имињата задолжени за добро расположение, но организаторите најавуваат и други изведувачи, […]

today01/05/2022 1

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%