EX-YU ЕСТРАДА

Џон Батист со најмногу „Греми“ номинации

today12/12/2021 10

Background
share close

Објавена е листата номинирани за наградите „Греми“ за американската музичка индустрија. Најголем број номинации освои Џон Батист – вкупно 11, а меѓу нив се оние за песна на годината („Freedom“) и најдобар албум („We are“). По него, следат Џастин Бибер, Доџа Кат и „Х.Е.Р.“ со по осум номинации. Били Ајлиш и Оливија Родриго добија по седум номинации. За најдобра песна, номинирани се и: „I Still Have Faith In You“ („АББА“), „I Get A Kick Out Of You“ (Тони Бенет и Лејди Гага), „Peaches“ (Џастин Бибер, Даниел Кајзар и Гивеон), „Right On Time“ (Бренди Карли), „Kiss Me More“ (Доџа Кет и СЗА), „Happier Than Ever“ (Били Ајлиш), „Montero“ (Лил Нас Екс), „drivers license“ (Оливија Родриго) и „Leave The Door Open“ („Силк соник“). На годинешното доделување на наградите доминираа Тејлор Свифт и Били Ајлиш, а Бијонсе стана најнаградуваната изведувачка во историјата на овие американски награди. Наредната свеченост е закажана за 31 јануари 2022 година, а ќе се одржи во Лос Анџелес. Тоа ќе биде 64-то доделување.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Српската инфлуенсерка се предозирала со апчиња за смирување и екстази

Познатата инфлуенсерка за чија трагедија зуи Србија, Кристина Кика Ѓукиќ се самоубила со предозирање со бензедини и екстази Во собата во која Кика се самоубила пронајдени се одредени супстанци но токму оваа комбинација била кобна за јутјуберката. Кристина Кика Ѓукиќ се самоуби пред два дена во изнајмен стан во центарот на Белград. Кристина се бореше со насилството на социјалните мрежи, а трагичната вест шокираше многумина. Таа беше српска гејмер, јутјубер […]

today12/12/2021 33

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%