EX-YU ЕСТРАДА

Ќерката на Силвана Арменулиќ со трогателна порака: Копнеев по тебе мајко

today05/01/2022 5

Background
share close

По повод 45-годишнината од заминувањето на Силвана Арменулиќ, големата љубов на Тома Здравковиќ, и по повод филмот „Тома“, нејзината ќерка Гордана остави трогателна емотивна порака на социјалните мрежи.

Драга мајко, се враќам во детството во тие среќни денови што ги поминавме заедно… Тешко е без тебе… Ти благодарам за сите прегратки, топли зборови и бакнежи што ми ја загреваат душата. Живееш секој ден низ моите мисли сите овие години. Ќе живееш во мене засекогаш. Копнеев по тебе, мајко. Нека те чуваат ангелите и бог. Те сакам многу.

The post Ќерката на Силвана Арменулиќ со трогателна порака: Копнеев по тебе мајко appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Нов хаос на „Ѕвездите на Гранд“ поради Карелуша: Цеца им се закнуваше на членовите на жирито

Новото издание на емисијата „Ѕвездите на Гранд“ донесе нов скандал откако се дозна што разговараат судиите додека натпреварувачите пејат. Се се случи кога на сцената се појави натпреварувачката Каролин Велковски, која ја отпеа песната од Јелена Крлеуша, „Баш је добро бити ја“, но тоа не им се допадна на сите. Настапот на Каролин жирито го награди со пет гласови што и овозможи директен пласман во баражаот. Притоа Саша Поповиќ изјави […]

today05/01/2022 1

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%