EX-YU ЕСТРАДА

Ќерката на Мерима Његомир не може да се помири со загубата: Не ја испушта сликата од мајка си

today23/11/2021

Background
share close

Мерима Његомир беше погребана. Трите ќерки и синот не можеа да се помират со загубата. Најжалостена беше ќерката Љубица која не ја испушташе сликата на мајка си. Кога ја спуштаа во гробот таа само извикна „мамо фала ти“. Откакако ковчегот беше спуштен децата на Мерима фрлија во земјата бели ружи каранфили.

The post Ќерката на Мерима Његомир не може да се помири со загубата: Не ја испушта сликата од мајка си appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Македонскиот пејач закачи корона – роденденот го прослави во изолација

Пејачот Драган Темелков- Џони велат ги прави најдобрите журки во кафеаните и клубовите ширум Македонија. А веќе две недели тој не ги забавува скопјани. И додека сите се прашуваа што се случува и каде тој исчезна, вчера конечно на социјалните мрежи се огласи Џони и и порача на својата публика 12 дена сум во изолација бидејќи сум позитивен на корона вирусот, еве и роденденот го дочекав во оваа состојба, си […]

today23/11/2021

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%