EX-YU ЕСТРАДА

Ќерката на Аркан: Многу ми е жал што со Цеца не може да се разговара како со сериозна и одговорна личност

today22/01/2022 11

Background
share close

Ќерката на Жељко Ражнатовиќ Аркан, Софија Ражнатовиќ откри непознати детали за врската со нејзиниот татко, но и за наследството, како и за односот со Светлана Цеца Ражнатовиќ. Ќерката на Аркан, која ја доби со социјален работник кој се грижеше за него во белгиски затвор, се осврна и на врската со фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ, за која вели дека е тешко да се разговара за поделбата на имотот.

Многу ми е жал што Цеца не може да биде интервјуирана како сериозна, одговорна личност и отворено да каже што навистина се случило по смртта на татко ми. Ние го сакаме само она што ни припаѓа, а тоа е дел од нашиот татко. Во Европа секој добива дел од наследството кога ќе почине родител. Нашиот живот штотуку започна и ние исто така сакаме да продолжиме понатаму и секое малку е повеќе од добредојдено. Аркан не беше само сопруг на Цеца туку и наш сакан татко.

The post Ќерката на Аркан: Многу ми е жал што со Цеца не може да се разговара како со сериозна и одговорна личност appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Семејството на Шаулиќ разочарано: За газење на куче во Германија се добива поголема казна

Три години по сообраќајната несреќа во која недалеку од Билефелд загинаа Шабан Шаулиќ и Мирсад Кериќ, а тешки повреди се здоби Слободан Стојадиновиќ, во Гитерсло се одржа судењето на Турчинот Алсин Левент. Во судот и во Гетерслоу беше донесена пресуда, а Алсин беше осуден на три години и 3 месеци затвор. На судењето присуствуваше целото семејство Шаулиќ, вдовицата на Гордан, како и децата Михајло и Санела, како и синот на […]

today22/01/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%