EX-YU ЕСТРАДА

Ќе ве „зарази“ уште на прво слушање: Лозано има нова песна – „После полноќ“ (ВИДЕО)

today09/04/2022

Background
share close

Конечно, по подолго време една од нашите најголеми музички ѕвезди – Влатко Лозаноски – Лозано ја објави својата најнова песна.

После полноќ“ е името на новата нумера и дефинитивно таа ќе биде пријатно изненадување за публиката.

Иако можеби повеќето очекуваа дека Лозано повторно ќе објави песна слична на претходната, тој и неговиот тим, продуцентите Лазар Цветкоски и Ена Цветкоска создадоа ремек-дело со светски звук.

“Презадоволен сум тоа како звучи песната, а се разбира и од тоа како изгледа видеоспотот. Сега останува само публиката да си го каже своето, јас сум сигурен дека ќе им се допадне – изјави накусо Лозано.

Како режисер на видеоспотот се потпишува познатиот Даниел Јовески со кого Влатко соработува веќе неколку години, додека пак за стајлингот и овојпат беше задолжен Андреј Ѓоргиевски – Папаз.

Инаку ова е само најава за она што допрва ќе следи од Лозано и неговиот тим. Тие веќе имаат подготвено неколку нови песни, а деновиве се работи и на сценариото за новиот видеоспот кој треба да почне да се снима многу скоро, а тоа значи уште една нова песна во блиска иднина…

Да не должиме многу, погледнете, слушнете и споделете доколку ви се допаѓа…

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

„Некст Тајм“ во среда на 13-ти го промовираат нивниот најнов музички проект!

Конечно, после речиси три години, групата „Некст Тајм“ на 13 април (среда) ќе го објави својот најнов проект на кој работеа долго време. Станува збор за уште една преработка, односно песната „Кога падна на Пирина“ – посветена на славниот револуционер Јане Сандански. Промоцијата на новиот музчки проект ќе се одржи во среда, во кино „Миленум“ во Градскиот трговски центар со почеток во 20 часот. На промоцијата ќе присуствуваат голем број […]

today08/04/2022

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%