EX-YU ЕСТРАДА

Јована Јеремиќ во ултра кусо здолниште на утринска емисија

today12/12/2021 26

Background
share close

Јована Јеремиќ е најпополуларната водителка во Србија.Таа ја води најгледаната утринска на Пинк наречена „Ново утро“. Јована на емисија се појавува во ултра кусо здолниште во кое до израз доаѓаат нејзините нозе. Јована стана уште по интересна за мажите откако објави дека се разведува. Таа рече дека го остава сопругот бидејќи веќе не можел да ја следи во животот.

 

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

Пет години бес кралицата на ромската и народната музика Есма Реџепова

Есма Реџепова (8 август 1943 - Скопје, 11 декември 2016) — позната македонска пејачка и хуманитарка. Нарекувана е Кралица на Ромската музика во светски рамки. Во 2013 г. ја доби престижната титула Национален уметник на Република Македонија. Реџепова е петто од шесте деца на Чанија и Ибраим Реџепови, во мала куќичка во центарот на Скопје. Таткото Ибраим во бомбардирањето на Скопје во април 1941 година ја изгубил едната нога. Се […]

today12/12/2021 20

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%