EX-YU ЕСТРАДА

Јоце Панов пеел без сертификат во познат скопски ресторан, се појавила инспекција

today11/15/2021

Background
share close

Вчеравечер во еден познат скопски ресторан настапувал Јоце Панов. Пејачот бил во елемент, гостите расположени, сè до моментот кога на влезот од ресторанот не се појавила инспекција, пренесува „Убавина и здравје“. Инспекторите побарале од гостите сертификат за примени вакцини, а кога дошло редот истото да го побараат и од Панов, службените лица се изненадиле. Јоце не поседувал сертификат за примени две дози вакцина, па поради најверојатно му била изречена парична казна.

Да, дојде полиција или инспекција, не сум сигурен кои беа и знам дека на неколкумина им побараа сертификати. Откако завршија со гостите, сертифкат побараа и од Јоце, но тој немаше колку што можев да видам. Што се случи понатаму и дали му напишаа казна, навистина не можев да видам, раскажува за „Убавина и здравје“ сведок кој вчера бил присутен во ресторанот каде настапувал Панов.

The post Јоце Панов пеел без сертификат во познат скопски ресторан, се појавила инспекција appeared first on Република.

Written by: KissFM

Rate it

Previous post

EX-YU ЕСТРАДА

Се свршија Крис Мартин и Дакота Џонсон

Поранешниот сопруг на Гвинет Палтроу, Крис Мартин, се сврши со ќерката на Мелани Грифит и Дон Џонсон, Дакота Џонсон. Според магазинот „ОК!“, фронтменот на „Колдплеј“ ја запросил актерката на крајот на октомври, а нивната венчавка ќе се случи некаде на почетокот на 2022 година. За Дакота ова ќе биде прв брак, додека Крис беше во брак со Палтроу десет години. Крис и Гвинет имаат две деца, Епл и Мозес, и […]

today11/14/2021

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СЛУШАЈТЕ ГО РАДИО KISS FM ПРЕКУ ВАШАТА ОМИЛЕНА АПЛИКАЦИЈА

0%