EX-YU ЕСТРАДА

Јелена Тинска со шокантна изјава: Не може Шабан и Џеј покрај Иво Андриќ, нека направат естрадни гробишта

today31/01/2022

Background
share close

Актерката Јелена Тинска ја шокираше јавноста со изјавата дека естрадните уметници не треба да бидат погребани во Алејата на заслужни граѓани, туку би требало да имаат посебни гробишта. Таа рече дека според неа не е нормално пејачите на народна музика Шабан Шаулиќ и Џеј Рамадановски да бидат веднаш до уметници и поети, налик на Иво Андриќ.

На Милан Гутовиќ му се поклонувам бидејќи не сакаше да биде погребан во Алејата на заслужните граѓани. За пејачите нека направата естрадни гробишта, таму нека бидат погребани, а не во алејата на заслужни граѓани. Па дали гледате дека тука е Иво Андриќ, а веднаш до него Шабан Шаулиќ? Чекајте луѓе, дали тоа има смисла?! Секоја чест на Шабан, Џеј и на останатите од таа област на нивната заслуга, но тоа е Алеја на заслужни граѓани и почна така за да остане во рамките на културата. Што е многу, многу е, но сега не вреди да се дискутира кога повеќе нема никаков ред, рече актерката за српските медиуми.

The post Јелена Тинска со шокантна изјава: Не може Шабан и Џеј покрај Иво Андриќ, нека направат естрадни гробишта appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%