EX-YU ЕСТРАДА

Ја претепа Ријана, па ја силуваше неа: Ново обвинение против Крис Браун

today31/01/2022

Background
share close

Раперот Крис Браун брутално ја претепа Ријана во 2009-тата година, е сега се соочува со нов скандал. Друга позната пејачка го тужи за силување. Позната пејачка која не го открива сопствениот идентитет, затоа што, „стравува за сопствениот живот и кариера“ во текот на минатата недела поднесе тужба до судот во Лос Анџелес против поранешното момче на Ријана, Крис Браун (32). Таа вели дека се запознала со Крис на забава кај Шон Диди во неговиот дом на Стар Ајланд. Сепак, инцидентот се случил на јахта што била во непосредна близина на домот на Диди. Раскажува DEKA додека биле на јахтата, раперот ѝ дал пијалак, а откако го испила, почнала да ја губи свеста. Таа наводно била дезориентирана, физички нестабилна и почнала повремено да заспива и да се буди. Се обидувала да му каже да престане, но Браун наводно ги игнорирал нејзините молби, а следниот ден ѝ се извинил и ѝ рекол дека бил изгубен и не се сеќавал дали ејакулирал во неа,па побарал од неа да земе таблета за контрацепција за „ден потоа“, а таа самата веднаш направила тестови за полово преносливи болести.

„Крис Браун тврдеше дека никогаш нема да успеам како музичар освен ако не прифатам да имам секс со него“ – се вели во тужбата.

Раперот на Инстаграм ги отфрли обвинувањата и рече дека повторно некој се обидува да му го наруши угледот ширејќи лаги.

The post Ја претепа Ријана, па ја силуваше неа: Ново обвинение против Крис Браун appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

Естрада

„Боже си дојдов дома, во земјата на мојот татко“: Синот на Аки Рахимовски по 35 години дојде во Македонија

Кристијан Рахимовски (40), вчера пристигна во Скопје, во градoт каде што живееше неговиот татко, легендарниот пејач Аки Рахимовски, кој почина пред девет дена. Денеска со министерката за култура ќе патува за Крушево, да го посети вечното почивалиште на Тоше Проески. Во краткиот разговор за „Женски магазин“ открива дека кога се симнал од авион го обзеле безброј емоции. Само што зачекорив на македонското тло почнав да плачам. Му реков на мојот […]

today31/01/2022 2

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%