Sorry, there is nothing for the moment.
Sorry, there is nothing for the moment.
Sorry, there is nothing for the moment.
Featured
Sorry, there is nothing for the moment.

EX-YU ЕСТРАДА

Eте зошто „пукнала“: Карлеуша разбрала дека Душко за Нова Година во Турција заминал со друга девојка

  Се уште не стивнува прашината која се крена дека Јелена Карлеуша го пријавила Душко Тошиќ за насилство на Божиќ. Капката која ја прелила чашата и довела до хаос била кога пејачката дознала дека нејзиниот сопруг на новогодишната ноќ е во Турција со друга девојка. Кога тоа му споменала тотално „пукнала“. Душко и Јелена веќе подолго време водат одвоени животи. Се обидувале на секој начин да го спасат бракот, но […]

today13/01/2022 4

EX-YU ЕСТРАДА

Душко и Јелена живеат како кучето и мачето: Kога ќе се скараат тој си оди во својата дома

Роднините и пријателите на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ велат дека тие со години имаат затегнати односи. Живеат како куче и маче, некогаш се заедно а некогаш разделени. Фудбалерот веќе неколку месеци не живее во семејниот дом туку си оди во својот стан. Соседите велат дека Јелена е секогаш љубезна со нив и застанува да се фотографира и да поразговара. Душко само понекогаш го гледаат кога на улицата ги чека […]

today13/01/2022

EX-YU ЕСТРАДА

Сепак бил голем инцидент: Душко уште 30 дена има забрана за приближување на Јелена

Белградскиот Основен суд за уште 30 дена ја продолжи итната мерка за забрана за приближување и комуникација со сопругата на фудбалерот Душко Тошиќ, пренесува „Танјуг“. Тојво петокот на 7 јануари прично доби забрана од 48 часа за приближување од полицијата бидејќи ѝ удрил шамар на сопругата, пејачката Јелена Карлеуша. Полицијата во петокот, откако пејачката пријави дека сопругот е насилен кон неа, интервенираше во нивниот дом, но Карлеуша одби да оди […]

today13/01/2022

EX-YU ЕСТРАДА

Конечно и Тошиќ се јави: Ме претставувате како насилник, но јас не се пронаоѓам во тие наслови

Сопругот на Јелена Карлеуша, фудбалерот Душко Тошиќ вечерва преку Инстаграм им се обрати на своите следбеници, но и на медиумите, пријателите и роднините. Душко со жалење констатира дека во медиумите е претставен како лошата страна, но вели дека не се пронаоѓа во насловите кои го рпетставуваат како насилник, бидејќи тој тоа не е, а и сите кои го познаваат знаат дека е господин. Затоа, вели тој, ќе продолжи во истиот […]

today13/01/2022 9

EX-YU ЕСТРАДА

Се јави Душко: Jeлена лаже, не ја ни допрев

Душко Тошиќ на полициското рочиште потврдил декаво семејниот дом на Дедиње имало кавга меѓу него и неговата сопруга, пејачката Јелена Карлеуша, но изјавил дека нејзините наводи дека имало насилство не се точни. . Тошиќ на инспекторите им рекол дека е шокиран бидејќи Јелена пријавила такво нешто во полиција. Јас не ја удрив Јелена, не ја ни допрев, единственото нешто што е точно е дека се расправавме. Во брак сме долго […]

today13/01/2022 7

LISTEN
play_arrow

Радио KISS FM - EX YU Балади 24/7 онлајн

FOLLOW US
SPONSORED BY
TOP CATEGORIES
MORE READING

TOP STORIES

ELECTRONIC MUSIC
Sorry, there is nothing for the moment.
EVENTS
Sorry, there is nothing for the moment.
MUSIC
Sorry, there is nothing for the moment.

MEET OUR SPONSORS

0%