EX-YU ЕСТРАДА

Ова е македонската инфлуенсерка, уапсена на Миконос за кокаин: Беше другарка со Сораја, се сликаше за неколку наши дизајнери

today18/07/2022 15

Background
share close

Оле Петрова е македонската инфлуенсерка, која заедно со уште двајца државјани на Македонија и еден диџеј од Либан, се уапсени на Миконос поради продажба на кокаин. Веста ја објави грчкиот весник „Прототема“, од каде во веста објавуваат замаглени фотографии од приведената македонска инфлуенсерка, коишто се идентични со фотографиите што самата Петрова ги има објавено на своите социјални мрежи. Петрова (21), која има соработувано со неколку македонски модни дизајнери, го предизвика интересот на јавноста поради нејзиното пријателство со една од најпознатите српски старлети, Сораја Вучелиќ, со која во неколку наврати се дружеше и објавуваа заеднички фотографии.

Одлично си поминав во Белград со Сораја. Таа е прекрасна личност, пред сè нормален човек. Бевме во повеќе дискотеки и ресторани во Белград и се договоривме сега таа да дојде во Скопје и да си поминеме исто така убаво – изјави Оле, по дружбата со Сораја кон крајот на 2019 година.

https://republika.mk/vesti/crna-hronika/kjerka-na-makedonski-politichar-i-influenserka-uapsena-za-shverc-so-droga-na-mikonos/

The post Ова е македонската инфлуенсерка, уапсена на Миконос за кокаин: Беше другарка со Сораја, се сликаше за неколку наши дизајнери appeared first on Република.

Напишано од: KissFM

ОЦЕНКА

Предходни вести

EX-YU ЕСТРАДА

Погледнете во каков рај ќе живее Јелена по разводот од Душко

Јелена Карлеуша по 14 години брак се разведе од Душко Тошиќ. Пејачката на Инстаграм објави дека таа и Душко се договориле старателството за ќерките. Јелена ќе живее со своите деца во луксузна вила на Дедиње која ја реновирала по свој вкус, а сега изгледа како домови на холивудски ѕвезди. Вилата претходно му припаѓала на Драган Стојковиќ Пикси, од кого ја купиле во 2018 година за 2,5 милиони евра. „Оваа куќа […]

today18/07/2022 3

Коментари за веста (0)

Оставете ваш коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0%